Lupič přepadl směnárnu v Sapě. Obsluhu bil pěstmi do obličeje, policie prosí o pomoc při pátrání

Policie pátrá po muži, který ve středu odpoledne přepadl směnárnu v pražské tržnici Sapa. Odnesl si několik tisíc korun. Ženu za přepážkou nejprve agresivně napadl, poté se ji ale naopak snažil utěšit. Za loupež mu hrozí až desetileté vězení. Na webu o tom v neděli informoval policejní mluvčí Jan Daněk.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie pátrá po muži, který přepadl směnárnu v pražské Sapě. | Foto: Policie ČR | Zdroj: Policie ČR

Maskovaný muž do směnárny vešel okolo 13. hodiny. Okamžitě se vrhl na ženu za přepážkou, povalil ji na zem a tloukl jí pěstí do obličeje. Poté se ji snažil spoutat rychloupínacími páskami a ústa zalepit páskou. „To se mu ale nepodařilo a přepadená mu ze strachu vydala z pokladny několik tisíc korun,“ uvedl mluvčí. Na konci přepadení lupič ženu několikrát objal a snažil se ji utěšit.

Ve směnárně strávil muž téměř deset minut a celé přepadení zachytila kamera. Lupič měl na sobě tmavší zelené oblečení vojenského typu a na zádech zelenočerný batoh, zřejmě s maskáčovým vzorem. Mluvil rusky výrazně hlubokým hlasem. Přijel a odjel na červenobílém dámském horském kole, které nemělo odpružené vidlice.

„Kriminalisté doufají, že při kombinaci všech těchto faktů někdo muže pozná a zavolá na linku 158,“ dodal Daněk.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme