Mediální zákon překvapivě prošel Senátem

Senátoři schválili kontroverzní zákon o provozování rozhlasového a televizního vysílání. Předloha byla přijata na návrh předsedy klubu ODS Mirka Topolánka rozdílem šesti hlasů. Čtyřkoaliční senátoři neuspěli se svými pozměňovacími návrhy, kterými chtěli návrh zákona opravit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtyřkoalice se snažila dosáhnout toho, aby o složení Rady pro rozhlasové a televizní vysílaní rozhodovaly obě komory parlamentu. Chtěla také omezit trvání dnešní Rady, ve které pracuje člen ODS Petr Štěpánek. Čtyřkoalici se nelíbilo ani prodlužování vysílacích licencí jejich dnešním držitelům.

Senát ale zákon schválil ve znění, které už předtím odsouhlasila Poslanecká sněmovna. Podle většiny senátorů by totiž sněmovna díky početní převaze hlasů poslanců ODS a ČSSD jejich případné námitky stejně nakonec přehlasovala. Poslaneckou verzi zákona podpořili spolu s klubem ODS a většinou sociálně-demokratických senátorů i tři lidovci.

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme