Ministerstvo pro místní rozvoj prošetřuje zakázku na provoz webových služeb

Přes deset a půl miliónu korun zatím Ministerstvo pro místní rozvoj ČR zaplatilo za provoz několika webových stránek. Celková cena zakázky přitom činí 28 milionů korun. Po nástupu nového ministra Rostislava Vondrušky byly ale platby za zakázku kvůli pochybnostem pozastaveny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo pro místní rozvoj

Ministerstvo pro místní rozvoj | Foto: Marián Vojtek

Mluvčí ministerstva Martin Ayrer k informacím Rádiu Česko řekl: "Ministerstvo pro místní rozvoj nyní pozastavilo platby, protože vyhodnotilo u této zakázky jisté rysy nestandardnosti. V současné době probíhá detailní právní analýza. Nestandardní postupy spočívaly v tom, že výběrové řízení a zakázka byla připomínkována vnitřními odbory ministerstva a tyto připomínky nebyly vypořádány."

Sumu 28 miliónů korun nastavilo pro výběrové řízení za éry Jiřího Čunka samo ministerstvo. Předchozí platby za správu zmiňovaných aplikací se přitom pohybovaly v řádech jednotek miliónů. Byly tedy výrazně nižší. Český rozhlas dal proto zmiňované webové stránky posoudit IT odborníkům zaměstnaným ve státní správě. Ti pod slibem anonymity došli k závěru, že ministerstvo za služby platí víc, než by muselo. Správa systému by podle nich ročně stála zhruba čtvrt miliónu.

Zástupce společnosti Sprinx Systems, která zakázku získala, Radko Jelínek, řekl, že o pozastavení plateb ze strany ministerstva nemá informace. Podle něj je cena odpovídající: "Já si vůbec nemyslím, že by se jednalo o vysokou cenu. Do projektu se hlásilo hodně firem, které něco znamenají. Některé firmy známe, jsou to naši pravidelní konkurenti se kterými se setkáváme. Věřím, že jsme určitě nebyli nejdražší ani nejlevnější. Je to normálně cena, která absolutně odpovídá, a navíc v ní je pojištění na sedm let dopředu. Takže nemám nejmenší pochybnosti, že je ta cena špatně."

Přečtěte si také:
EXKLUZIVNĚ: MMR zastavilo platby za webové služby

Jan Hrbáček, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme