Ministr Němec podal kárnou žalobu na nejvyšší státní zástupkyni

Kdo z koho - tak by se dala charakterizovat fáze, do které vstupuje spor mezi ministrem spravedlnosti Pavlem Němcem a nejvyšší státní zástupkyní Marií Benešovou. Němec, který se už delší dobu netají výhradami k její práci, se rozhodl podat na ni kárnou žalobu. Jak Radiožurnálu řekl mluvčí ministerstva Petr Dimun, jejím předmětem je údajně nevhodné vyjádření Benešové v médiích.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo spravedlnosti

Ministerstvo spravedlnosti | Foto: Marián Vojtek

Marie Benešová totiž začátkem prázdnin naznačila, že zpravodaj soukromé televize Nova si vzal od mluvčího Dimuna úplatek za to, že ve svém příspěvku uměle vyvolá spor mezi odstupujícím žalobcem Radkem Ondrušem a právě Nejvyšším státním zastupitelstvím. Ministr Němec to podle svého mluvčího považuje za velmi vážný čin, který je v rozporu se zákonem o státním zastupitelství. Žádá proto, aby byla nejvyšší žalobkyně odvolána z funkce.

"Ministr spravedlnosti nechal dva měsíce paní nejvyšší státní zástupkyni, aby svůj výrok ohledně uplácení televize Nova vysvětlila, popřípadě aby tento svůj krok zahladila, nicméně nestalo se tak a ministr využil svého práva a své povinnosti, kterou mu zákon ukládá, a podal v této věci kárnou žalobu," řekl Radiožurnálu mluvčí Dimun.

Kárnou žalobou na Benešovou se bude zabývat Vrchní soud v Olomouci. Nejvyšší státní zástupkyně její obsah zatím nezná. Je ale připravena se proti ní účinně hájit. Pozastavila se jen nad tím, že se o záležitosti dozvěděla dříve z médií, než jí vůbec byla žaloba doručena.

Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme