‚Prosby premiéra byly vyslyšeny.‘ Brněnské Moto GP letos nakonec dostane od státu víc peněz

Vláda v pondělí odsouhlasila dotaci 55 milionů korun na letošní závody mistrovství světa silničních motocyklů v Brně. Po jednání vlády o tom informovala ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

Praha (Aktualizováno: 17:30 10. 6. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velká cena Brna 2018 | Zdroj: Profimedia

Kabinet tak změnil své rozhodnutí z dubna, kdy se organizátorům rozhodl poslat 39 milionů korun. Organizátoři akce přitom požadovali 65 milionů korun.

„Premiér Andrej Babiš (ANO) na základě minulého jednání vlády vyslal do Jihomoravského kraje a všem aktérům, kteří se podílejí na pořádání Moto GP, jasný signál, že je třeba hledat další úspory. Prosby pana premiéra byly vyslyšeny, kraj, město Brno i samotný automotodrom našly další úspory ve výši 10 milionů korun. Proto byl tedy dnes materiál opětovně zařazen na jednání vlády a vláda schválila podporu Jihomoravskému kraji na pořádání akce Moto GP ve výši 55 milionů korun,“ uvedla Dostálová.

Nenasytná MotoGP. Proč je letos hrozba, že skončí motocyklová Grand Prix v Brně, reálná?

Číst článek

Letos se závody uskuteční 4. srpna a počtvrté je bude pořádat spolek založený krajem a městem. S promotérskou společností Dorna má smlouvu na pět ročníků. V reakci na dřívější nižší schválenou podporu uvedl na konci dubna jihomoravský hejtman Bohumil Šimek (ANO), že závody zřejmě skončí. Podle něj totiž v dalších letech bude jejich organizace bez dlouhodobého finančního přispění státu nemožná.

Jihomoravský kraj a město Brno navrhli minulý měsíc zastupitelstvům podpořit letošní ročník motocyklové Grand Prix Brno další částkou, a to každý sumou 2,5 milionu korun. Kraj už dal na letošní ročník 25 milionů a Brno 15 milionů. Pomoct zachránit ohrožené závody chce i firma Automotodrom, která vlastní okruh. Ta je připravená převzít část závazků do celkové výše až pět milionů korun.

Loni skončila Velká cena ve ztrátě 31 milionů. Náklady byly kolem 170 milionů, největší část tvoří zalistovací poplatek Dorně ve výši přesahující 100 milionů. Vstupenky vynesly kolem 70 milionů, 20 milionů dal loni kraj a 10 milionů město. Stát dal loni 39 milionů místo požadovaných 100 milionů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme