Kanada 0:0 Česko

Na 400 studentů protestovalo proti zrušení plzeňských práv

Čtyři stovky studentů a jejich rodičů dnes protestovalo před budovou plzeňských práv. Sešli se tam už podruhé, aby odmítli verdikt akreditační komise neprodloužit fakultě magisterský program.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni | Foto: Tomáš Adamec

Protestující přišli na shromáždění s bílými stužkami a růžemi. Ty mají symbolizovat čistotu a kvalitu fakulty, která je podle nich srovnatelná s ostatními. Zrušení plzeňských práv by ohrozilo budoucnost 18ti set studentů.

„Přišla jsem podpořit fakultu, aby akreditační komise přehodnotila své rozhodnutí,“ prozrazuje svou účast na demonstraci studentka Lucie ze čtvrtého ročníku a dodává:

„Nevím, kde bych dodělala školu. Případně zaznělo, že bychom šli o ročník níž. Na jiných fakultách mají jiné požadavky, jiné zkoušky, museli bychom to všechno dodělávat. Pravděpodobně bych neskončila v řádném termínu,“ uvažuje studentka.

Ministerstvo školství se zatím nechce k protestům na plzeňských právech ani k celé situaci vyjadřovat, dokud nedostane oficiální text rozhodnutí akreditační komise.

Několik stovek studentů na jejich demonstraci přišla podpořit řada známých plzeňských osobností, mezi nimi i plzeňský biskup – monsignor František Radkovský.

„Přišel jsem vás podpořit, protože vím, že váš boj je spravedlivý. Vy jste vzati jako rukojmí, i když vy vlastně nemůžete za to, co se stalo předtím. Držím vám palce a velice bych vám přál, aby vše dobře dopadl,“ prohlásil na demonstraci monsignor Radkovský.

Martina Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme