Na výměnu řidičských průkazů bude víc času

Čeští řidiči budou mít minimálně další dva roky na to, aby si vyměnili staré řidičské průkazy. S prodloužením dosavadní lhůty ve středu souhlasili poslanci. Až dosud platilo, že o nový doklad si musí ještě letos požádat všichni držitelé nejstarších průkazů, což vedlo k zahlcení dopravních odborů obecních úřadů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osobní doklady | Foto: Jan Rosenauer

Na návrh ministerstva dopravy se termín výměny nově posouvá pro nejstarší průkazy do prosince 2007, pro starší doklady až do roku 2010 a až do roku 2013 mají na výměnu čas majitelé řidičských průkazů, kteří je dostali loni. Prodloužení termínů už dříve schválil i Senát.

Vedoucí agendy řidičů a vozidel na olomoucké radnici Michal Urbášek proto předpokládá, že fronty u přepážek teď opadnou. "V tuto chvíli není třeba spěchat na to, aby se lidé snažili vyměnit si řidičský průkaz co nejdřív, i když na druhé straně bychom byli rádi, kdyby se ty průkazy vyměňovaly v takovém tom normálním režimu, kdy tam nestojí 120 lidí."

Schválená novela silničního zákona, která termíny prodlužuje, je ale především reakcí na problémy s nepoctivými pražskými taxikáři. Norma taxikářům ukládá podmínky spolehlivosti a bezúhonnosti, jejichž porušení připraví provinilce na dva roky o průkaz způsobilosti. Bez průkazu přitom nebudou moci svou profesi ve městě vykonávat.

Novele silničního zákona nyní chybí už jen podpis prezidenta republiky.

Milada Richterová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme