Napadený šéf Telecomu při cestě do nemocnice střílel po autě

Policie vyšetřuje incident, při kterém byl napaden ředitel Českého Telecomu Gabriel Berdár. Současně prošetřuje okolnosti, za kterých střílel po možných pachatelích. Berdára v pátek večer napadli a zmlátili před jeho domem na okraji Prahy dva muži.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriel Berdár

Gabriel Berdár | Foto: Český Telecom

Manažer byl napaden, když se vrátil ze dvoudenní služební cesty z Londýna. Dnes o útoku informovaly deníky Blesk a Hospodářské noviny. Berdára pachatelé zřejmě udeřili železnou tyčí do hlavy.

Zraněného po útoku převážela přítelkyně do nemocnice. Cestou generální ředitel několikrát vystřelil legálně drženou zbraní po vozidle, jehož osádku pokládal za útočníky. Zatím však vše nasvědčuje tomu, že se spletl. Auto údajně policie našla nabourané.

Berdár je v motolské nemocnici a mohl by být propuštěn do konce týdne. Tvrdí, že motivem útoku jsou zveřejněné informace o odměnách vedení Českého Telecomu. Policisté jeho tvrzení nezpochybňují, říkají ale, že pro něj zatím nemají žádný důkaz.

Manažeři velkých firem výši svých platů zveřejňovat nemusí. Podle předpisu, který platil od loňského května, by musely firmy do letošního 2. května údaje o platech uvést ve svých výročních zprávách.

Koncem letošního dubna však vstoupil v platnost zákon, který je této povinnosti zbavil. Odměny tak nezveřejnil ani Český Telecom. Veřejná je pouze informace, že pětičlenné představenstvo firmy si mezi sebe vloni rozdělilo 52 milionů korun.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme