‚Už u mě poradcem nebude.‘ Hezoučký u ministryně průmyslu končí po kauze dostavby Dukovan

Poradce ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) a bývalý ředitel jaderné elektrárny Temelín František Hezoučký, který prosazoval dostavbu Dukovan tzv. ruskou cestou, ve své funkci na konci září skončí. Během čtvrtečního večera to potvrdila jak sama ministryně, tak mluvčí ministerstva.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Hezoučký

František Hezoučký | Foto: Tomáš Krist | Zdroj: Profimedia

„Já mohu k této věci říct, že rozhodnutí učiněno bylo, a tak spolupráce bude ukončena ke konci tohoto měsíce,“ potvrdil Radiožurnálu konec Hezoučkého ve funkci tiskový mluvčí a ředitel odboru komunikace ministerstva průmyslu a obchodu Milan Řepka.

Poradce ministryně průmyslu Hezoučký prosazuje ruskou dostavbu Dukovan

Číst článek

Rozhodnutí přichází po zveřejnění kauzy Českým rozhlasem, kdy Hezoučký navrhl, aby se nově posoudila jako rovnocenná varianta kromě klasického tendru i takzvaná česká cesta. Tuzemské firmy by sice vyrobily celý jaderný blok samy, ale na reaktor by se zakoupila licence Rosatomu.

E-mail s tímto návrhem, který rozeslal vedení energetické společnosti ČEZ a lidem z ministerstva průmyslu, ale poslal z adresy poradenské společnosti Worley Parsons. Tato firma měla ve zrušeném tendru na dostavbu Temelína poradenský kontrakt se Škodou JS, která dala společnou nabídku na dodávku nových bloků právě se zmíněným Rosatomem.

Časopis Respekt následně přišel s reakcí samotné ministryně Novákové, že o Hezoučkého vazbách na australskou firmu věděla, když ho v září jako poradce přijala: „Každý tady pro někoho pracoval.“

Na otázku týkající se rozeslaného e-mailu odpověděla, že o „výrazném přešlapu“ ví. „Pan Hezoučký už u mě jako poradce nebude,“ dodala.

pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme