O krizi v koalici zřejmě až příští týden

Politici vládní koalice se o tomto víkendu patrně rozhodli nabrat síly pro další hledání východiska z krize. Podle dostupných informací v sobotu ani v neděli žádnou schůzku nechystají. Nesejde se zřejmě ani předsednictvo ČSSD, premiér Stanislav Gross podle internetového serveru iDnes tráví dnešek s rodinou na horách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Gross, Miroslav Kalousek | Foto: René Volfík | Zdroj: Český rozhlas

Jednání kvůli roztržce mezi lidovci a sociálními demokraty, kterou vyvolaly nejasnosti ve finanční situaci Grossovy rodiny, se tak během víkendu omezí podle všeho pouze na neformální konzultace.

Sám premiér sice vládě s lidovci příliš velké šance nedává, odvolat trojici ministrů za KDU-ČSL, jak mu doporučil poslanecký klub ČSSD, ale zatím nehodlá. Lidovci sami Grossův kabinet neopustí. Prezident Václav Klaus navíc uvedl, že by demisi lidoveckých ministrů nepřijal. ODS žádá předčasné volby. Toto řešení stávající situace nevylučuje ani prezident.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme