OBRAZEM: Vysoké teploty jsou nebezpečné i pro zvířata. Pražská zoo si objednala deset tun ledu

Na řadě míst v Česku přináší středeční počasí až 34 stupňů Celsia, v Praze a ve většině Středočeského kraje se těmto hodnotám teploty minimálně přiblíží. Velká horka mohou však mít negativní vliv nejen na organismus lidí, ale také zvířat. Právě proto si pražská zoologická zahrada nechala ve středu dovézt do areálu deset tun ledu a rozmístila ho do výběhů pro osvěžení zvířat.

Fotogalerie Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Led je rozmístěný napříč celým areálem v různých výbězích. K dispozici ho mají lední medvědi, zubři, sloni indičtí, nestoři kea, vydry severoamerické a takini indičtí. Pro zvířata to není jenom ochlazení, ale taky forma rozptýlení a zábavy.

‚Důležitá je ochrana před sluncem a pitný režim.‘ Odborníci radí, jak se chránit před horkem

Číst článek

Například papoušci nestoři kea zřejmě led opravdu ocenili. Dva ze čtyř seděli ve voliéře přímo na ledové hromádce, okukovali ho a hráli si s ním. Lední medvědi se také hned rozvalili v hromadě ledu. Například vydry si ho ale moc nevšímaly.

Celkem si zoo v Praze nechala přivézt deset tun ledu.

Na dvou místech je led také pro lidi, zejména pro děti. Konkrétně je v areálu dětské zoo a u sochy Radegasta, nedaleko výběhu vlků euroasijských.

Podle ředitele zoo Miroslava Bobka by led měl vydržet v nějaké formě až do středečního večera. Pražská zoo se tuto akci chystá opakovat pokaždé, když teploty půjdou do extrémních čísel, tedy kolem 30 stupňů Celsia.

Laura Hájková, René Volfík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme