Obyvatelé Rokytnice protestovali proti nastěhování Romů

Asi čtvrtina obyvatel Rokytnice v Orlických horách protestovala proti nastěhování romských rodin z nedalekého Kostelce nad Orlicí. Ti totiž musejí opustit své domovy v městské ubytovně. To se nelíbí starostovi Rokytnice Antonínu Štefkovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rokytnice v Orlických horách

"Je to skutečně tak, že v Kostelci chtějí rekonstruovat jeden objekt na startovací byty a potřebují vystěhovat odtud obyvatele, tak si našli v Rokytnici objekt, který má soukromý majitel, se kterým uzavřeli smlouvu až na tři roky a možnosti přestěhování těchto obyvatel k nám," řekl Štefka.

"Mě se to nelíbí z toho důvodu, že ta budova není zkolaudovaná. A pokud kostelecká radnice přikročila k takovému aktu, že tyto lidi násilně vystěhovala a poslala je do Rokytnice, tak vědomě porušuje zákon. A pokud se sem ti lidé skutečně nastěhují, tak podám trestní oznámení na kosteleckou radnici," dodal.

Starostka Kostelce nad Orlicí Ivana Červinková však na postupu města nic nelegálního nevidí, ubytovna v Rokytnici je podle ní způsobilá k nastěhovaní. Pokud se z Romů stanou bezdomovci, bude to z jejich vlastní vůle, kostelecká radnice jejich stěhování do Rokytnice neprosazuje. "My na tom v podstatě ani trvat nechceme a od začátku na tom netrváme, protože my vůči těmto obyvatelům žádnou povinnost nemáme," řekla starostka.

Jaroslav Skalický, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme