Obyvatelé Rokytnice protestovali proti nastěhování Romů

Asi čtvrtina obyvatel Rokytnice v Orlických horách protestovala proti nastěhování romských rodin z nedalekého Kostelce nad Orlicí. Ti totiž musejí opustit své domovy v městské ubytovně. To se nelíbí starostovi Rokytnice Antonínu Štefkovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rokytnice v Orlických horách

"Je to skutečně tak, že v Kostelci chtějí rekonstruovat jeden objekt na startovací byty a potřebují vystěhovat odtud obyvatele, tak si našli v Rokytnici objekt, který má soukromý majitel, se kterým uzavřeli smlouvu až na tři roky a možnosti přestěhování těchto obyvatel k nám," řekl Štefka.

"Mě se to nelíbí z toho důvodu, že ta budova není zkolaudovaná. A pokud kostelecká radnice přikročila k takovému aktu, že tyto lidi násilně vystěhovala a poslala je do Rokytnice, tak vědomě porušuje zákon. A pokud se sem ti lidé skutečně nastěhují, tak podám trestní oznámení na kosteleckou radnici," dodal.

Starostka Kostelce nad Orlicí Ivana Červinková však na postupu města nic nelegálního nevidí, ubytovna v Rokytnici je podle ní způsobilá k nastěhovaní. Pokud se z Romů stanou bezdomovci, bude to z jejich vlastní vůle, kostelecká radnice jejich stěhování do Rokytnice neprosazuje. "My na tom v podstatě ani trvat nechceme a od začátku na tom netrváme, protože my vůči těmto obyvatelům žádnou povinnost nemáme," řekla starostka.

Jaroslav Skalický, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme