ODA stále neřekla, jak vyřeší svůj dluh

Ani po sobotním jednání ústředního sněmu ODA v Třešti na Jihlavsku není jasné, jak strana hodlá naložit se svým dluhem ve výši téměř 70 milionů korun, který má u České pojišťovny. Špičky aliance odmítly konkrétně odpovědět, jak se s tímto závazkem vyrovnají. Na vyřešení celé situace naléhají zbývající strany ve Čtyřkoalici - KDU-ČSL alianci dokonce pohrozila vyřazením jejích zástupců ze společných volebních kandidátek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtyřkoalice | Foto: Čtyřkoalice

Ústřední sněm aliance jednal v Třešti o řešení dluhu strany u České pojišťovny. Do příštího týdne má strana říci, jak se s tímto deset let starým závazkem vyrovná. Lidovci totiž hrozí vyřazením zástupců ODA ze společných čtyřkoaličních kandidátek pro sněmovní volby. Předseda ODA Michael Žantovský se ale po jednání sněmu omezil jen na velmi obecné odpovědi. "My jsme informovali ústřední sněm o tom, že se ta jednání blíží k závěru, že se rýsuje řešení".

Jaké řešení celé situace ODA nakonec přijme, Žantovský odmítl specifikovat. Nechtěl ani potvrdit kuloárové informace o jménech podnikatelů, kteří by dluh aliance mohli odkoupit. "Nebudu se vyjadřovat ke konkrétnímu charakteru těch jednání a toho řešení".

Vyřazení kandidátů ze čtyřkoaličního bloku by Žantovský považoval za porušení dohod uzavřených v rámci Čtyřkoalice. Ty, jak řekl, nelze měnit bez souhlasu všech podepsaných stran. "Má-li být (Čtyřkoalice) věrohodná, musí dodržovat svoje smlouvy a závazky".

Petros Martakidis, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme