Odchod do důchodu se může posunout až na 65 let

Šéfové parlamentních stran se na dnešní schůzce dohodli na podepsání dohody o reformě penzijního systému. Podle ministra práce a sociálních věcí Zdeňka Škromacha z ČSSD by hlavní část důchodu měl v budoucnu vyplácet stát a věk odchodu do penze se má postupně prodloužit na pětašedesát let. To se však nelíbí komunistům, kterým se tento věk zdá příliš vysoký.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Důchodkyně | Foto: Jan Rosenauer

"Klíčovou roli v zajištění důchodového příjmu občanů by měl hrát solidární, průběžně státem zajištěné základní důchodové pojištění. Dolaďovat ještě budeme druhý bod dohody, který se týká pokračování postupného zvyšování zákonem stanoveného věku pro odchod do důchodu až na pětašedesát roků," řekl ministr práce Českému rozhlasu.

Výhrady ke zvyšování hranice pro odchod do důchodu mají komunisté, kteří si ještě vzali čas na rozmyšlenou. Podle dnes ujednané dohody by stát měl podporovat dobrovolné důchodové a životní připojištění a tím se zlepší podmínky pro předčasný odchod do důchodu.

Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme