ODS bude dál jednat o koalici v Praze s TOP 09

ODS bude dál jednat s TOP 09 o koalici na pražském magistrátu. Rozhodlo o tom zasedání pražské rady a zastupitelstva ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boris Šťastný - kandidát ODS do komunálních voleb v Praze

Boris Šťastný - kandidát ODS do komunálních voleb v Praze | Foto: Tomáš Adamec

Jednání trvalo několik hodin a bylo velmi bouřlivé. Diskuse se zúčastnili prakticky všichni zástupci z oblastí. Někteří chtějí ještě diskutovat se svými oblastními radami a členskou základnou,“ řekl předseda pražské ODS Boris Šťastný.

Diskuse budou podle něj nepochybně probíhat, protože pražská ODS je rozvětvenou organizací s patnácti oblastními sdruženími.

„Předpokládáme, že někdy příští týden budeme mít jasnou zpětnou vazbu s oblastními sdruženími občanských demokratů,“ dodal Boris Šťastný.

Situace je vážná, ale vyjednávání s TOP 09 budou podle jeho slov pokračovat dál i přes nepředvídatelnost této strany.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda pražské ODS Boris Šťastný mluví v Ozvěnách dne o výsledcích jednání pražské organizace.mp3

„Náš předseda klubu je v kontaktu s předsedou klubu zastupitelů TOP 09. Vyměnili si určité materiály a očekáváme další posun v jednání o programových východiscích,“ řekl Boris Šťastný.

Jednání podle původního plánu

„Podařilo se nám prosadit, že přestože jsou velmi vážné výhrady a velmi velké obavy z toho, jaký bude další vývoj, jednání s TOP 09 pokračuje v původně stanovené podobě,“ doplnil kandidát ODS na pražského primátora Bohuslav Svoboda.

Přál by si, aby už příští týden bylo v jednáních s TOP 09 jasno.

„Musím uvažovat, jestli na té druhé straně někteří z těch lidí nesledují jiné cíle než solidní koalici. Já jsem byl na začátku týdne přesvědčen, že to na 90 procent dopadne. Ta číslovka se strašně změnila po tom zásahu. Já upřímně řečeno v tuto chvíli nevím, co se zase odehraje,“ řekl Bohuslav Svoboda.

V pondělí se sejdou předsedové zastupitelských klubů Rudolf Blažek (ODS) a Tomáš Hudeček (TOP 09). Budou mluvit o doplnění koaličního návrhu, který TOP 09 nabídla ODS minulý týden. Výsledek pak Blažek předloží regionální radě.

Velmi vážný incident

Dnešní schůzku ODS svolal předseda pražské organizace této strany Boris Šťastný poté, co vedení TOP 09 obvinilo potenciálního koaličního partnera, že dává přednost svazku se sociální demokracií a že se snaží udržet jakýsi mocenský kartel. Proti tomuto výpadu se stranické špičky ODS ostře ohradily.

Bohuslav Svoboda považuje celý incident za velmi vážnou věc.

„Takový zásah do jednání ve fázi, kdy ještě není nic dojednáno, skutečně vzbuzuje velmi vážné pochybnosti o serióznosti takového partnera,“ řekl.

Klára Bílá, Eva Presová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme