ODS se vážně zamyslí nad tolerančním patentem

ODS se chce velmi vážně zabývat takzvaným tolerančním patentem, tedy dodatkem k opoziční smlouvě s Lidovým domem. Vyplynulo to ze slov předsedy ODS Václava Klause v Hradci Králové na konferenci krajských zastupitelů ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Nezakrýváme, že je pro nás pravděpodobně největším problémem překročení dohodnutého deficitu státního rozpočtu,“ zdůraznil Klaus. Podle předsedy ODS bude také tento rok obdobím výrazného politického přeskupování a vytváření předpolí pro klíčový volební rok 2002.

V souvislosti s avizovaným odchodem Miloše Zemana z funkce předsedy České strany sociálně demokratické například ODS vnímá radikální posuny uvnitř ČSSD. ODS podle svého šéfa pozorně sleduje i nynější vývoj v ostatních politických stranách. „Vidíme také pokusy čtyřkoalice zvolit si jednoho vůdce, aniž by došlo k oslabení čtyř předsedů jednotlivých stran,“ dodal Klaus.

Vyjednávání po volbách v jednotlivých krajích pootočilo podle něj českou politickou scénu a naznačilo možnost vytvoření většinové koalice po parlamentních volbách v příštím roce mezi ODS a stranami čtyřkoalice. „Samozřejmě víme, že si to nepřeje pan prezident a s ním celá hradní koalice, což jsou většinou mimostranické struktury pohybující se v politice; nepřejí si to však ani někteří politikové uvnitř čtyřkoalice,“ doplnil Václav Klaus.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme