ODS se vážně zamyslí nad tolerančním patentem

ODS se chce velmi vážně zabývat takzvaným tolerančním patentem, tedy dodatkem k opoziční smlouvě s Lidovým domem. Vyplynulo to ze slov předsedy ODS Václava Klause v Hradci Králové na konferenci krajských zastupitelů ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

„Nezakrýváme, že je pro nás pravděpodobně největším problémem překročení dohodnutého deficitu státního rozpočtu,“ zdůraznil Klaus. Podle předsedy ODS bude také tento rok obdobím výrazného politického přeskupování a vytváření předpolí pro klíčový volební rok 2002.

V souvislosti s avizovaným odchodem Miloše Zemana z funkce předsedy České strany sociálně demokratické například ODS vnímá radikální posuny uvnitř ČSSD. ODS podle svého šéfa pozorně sleduje i nynější vývoj v ostatních politických stranách. „Vidíme také pokusy čtyřkoalice zvolit si jednoho vůdce, aniž by došlo k oslabení čtyř předsedů jednotlivých stran,“ dodal Klaus.

Vyjednávání po volbách v jednotlivých krajích pootočilo podle něj českou politickou scénu a naznačilo možnost vytvoření většinové koalice po parlamentních volbách v příštím roce mezi ODS a stranami čtyřkoalice. „Samozřejmě víme, že si to nepřeje pan prezident a s ním celá hradní koalice, což jsou většinou mimostranické struktury pohybující se v politice; nepřejí si to však ani někteří politikové uvnitř čtyřkoalice,“ doplnil Václav Klaus.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme