Opava skončí s fotbalem, bude-li ho provázet násilí

Opavská radnice je připravena zabránit fotbalovým utkáním na území města. Radní znepokojily události z 15. května, kdy skupiny agresivních fanoušků demolovaly stadión a zranily kolemjdoucího a několik policistů. Magistrát proto vyzývá jiné sportovní kluby a politiky k razantním opatřením, která podobnému běsnění v ulicích zabrání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fanoušci Baníku | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Nechceme se jen tak dívat, jak hordy chuligánů a vandalů ničí náš stadion a město, říká náměstek opavského primátora Václav Klučka. Český fotbal bude buďto společenskou a sportovní záležitostí, anebo bojištěm za nutné účasti policejních kordonů.

"Pokud opravdu zvítězí ta druhá varianta, tak náš stadion nebude tím, kde se takováto utkání budou hrát."

Takzvanou opavskou výzvu komentoval také premiér Vladimír Špidla. Radnice podle něj nejsou vůbec v lehké situaci. "Je na místní samosprávě, aby posoudila přirozený zájem na reprezentaci města, současně ochrana lidí a majetku - ta eskalace není úplně vyloučena."

Podle šéfa Baníku Ostrava Jakuba Kahouna se musí v boji proti fotbalových chuligánům spojit úplně všichni. "Když nám to nějaká legislativa povolí, tak budeme dělat maximum pro to, aby tam nebyli a aby neškodili Baníku, protože nevím, jak k tomu přijde těch ostatních 98 procent diváků, kteří se na fotbal jdou skutečně jenom bavit."

Za násilnosti, které 15. května v Opavě doprovázely zápas místního klubu s Baníkem, policisté začali stíhat celkem 17 lidí. Dva z nich už byli odsouzeni k 200 hodinám veřejně prospěšných prací, třetí má zaplatit pokutu ve výši 8 tisíc korun.

Disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu dnes pro opavský fotbalový klub vyřkla tvrdý trest. Slezané budou pykat za výtržnosti, které vyvolali fanoušci hostující Ostravy v posledním kole Gambrinus ligy. Opava musí zaplatit 200 tisíc korun a jedno utkání v nejvyšší soutěži odehraje bez přítomnosti diváků.

Marika Táborská, Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme