Osmiletá dívka skončila po útoku psů v nemocnici

Dva psi včera v Praze napadli v areálu výkupny v Praze 9 osmiletou holčičku a těžce ji zranili. Dívenku odvezla záchranná služba do jedné z pražských nemocnic, kde stále zůstává v péči lékařů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dobrman | Foto: Goldest Diamond

Dívku hlídala přítelkyně její matky a starala se také o oba psy. Policejní mluvčí Daniela Razímová Radiožurnálu řekla, že se dívka dostala v nestřeženém okamžiku přes oplocení do objektu výkupny a tam na ni psi zaútočili.

"Jakmile žena zaslechla křik, snažila se dívce pomoci, ale marně. Psi totiž začali útočit i na ni. Oběma pak pomohl až čtyřiadvacetiletý muž v dodávce, který v tu chvílí do areálu přijel a psy rozehnal," popsala událost policejní mluvčí.

Dívku odvezla záchranka do nemocnice Na Bulovce, kde jí lékaři ošetřili vážná poranění na hlavě a lýtku a okamžitě ji operovali. Přesto podle primáře oddělení dětské chirurgie a traumatologie Karla Havránka bude mít trvalé následky.

Čtyřiadvacetiletá žena, která se měla o psy starat, byla podle policistů pod vlivem alkoholu a nebyla ani schopna výslechu.

Martin Hromádka, Judita Hrubešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme