Parlament schválil rozpočet dopravní infrastruktury

Státní fond dopravní infrastruktury má schválen návrh rozpočtu na příští rok. Ten je sestaven jako vyrovnaný a počítá s příjmy i výdaji ve výši 31,2 miliardy korun. Příjmy fondu má tvořit 5,8 miliardy korun z převodů výnosů silniční daně, 2,1 miliardy z poplatků za použití vybraných druhů dálnic a rychlostních silnic a 10,2 miliardy z podílu na výnosech spotřební daně z uhlovodíkových paliv a maziv. 13,1 miliardy korun pak dodá Fond Národního majetku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fond dopravy vznikl na základě zákona v polovině letošního roku jako mimorozpočtový zdroj financování rozvoje, výstavby a údržby dopravní infrastruktury. Dnes však poslanci přijali několik doprovodných usnesení. Mimo jiné zmocnili výbor fondu dopravy, aby v odůvodněných případech a po projednání v dozorčí radě upravil schválené dotace až do výše 15 procent rozpočtu. Sněmovna také vedení fondu doporučila, aby zařadilo mezi priority výstavbu silnic, které usnadní napojení na již schválené a nově připravované průmyslové zóny.

V jeho rozpočtu na příští rok je určeno 17,366 miliardy korun na financování pozemních komunikací, z toho na dálnice 6,09 miliardy a 11,27 miliardy na silniční síť. Na železnici v roce 2001 připadne 8,94 miliardy korun, na vnitrozemské vodní cesty 357 miliónů, na dluhovou službu 4,5 miliardy korun a na samotný aparát dopravního fondu 30 miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme