Zeman přijme demisi Krčála ještě ve středu, s kandidátkou Maláčovou se sejde příští týden

Demise ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála i návrh na jmenování Jany Maláčové z ČSSD, která ho má vystřídat, už z vlády podle vicepremiéra Jana Hamáčka odešly na Hrad. Miloš Zeman přijme demisi ještě ve středu, s kandidátkou na ministryni se sejde příští týden a předpokládá, že ji poté jmenuje ministryní. Návrh na Krčálovu demisi mu ve středu zaslal premiér Andrej Babiš z hnutí ANO.

Praha (Aktualizováno: 12:30 18. 7. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál z ČSSD. | Foto: Kamaryt Michal | Zdroj: ČTK

Před novináři v úterý Babiš ocenil, že Hamáček situaci kolem Krčála vyřešil rychle. Situaci v čele ministerstva práce probere o víkendu s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Krčál na středeční zasedání kabinetu už nedorazil, zastoupil ho náměstek Tomáš Martinec.

Kandidátka na ministryni práce? Sociální demokratka, která studovala ve Frankfurtu a v Londýně

Číst článek

„Přečetl jsem si některé údaje z jejího životopisu. Oceňuji, že absolvovala dvě prestižní vysoké školy. Tady bych položil důraz na to slovo prestižní a těším se, až se s ní seznámím,“ řekl k Maláčové Zeman.

Maláčová působila rok jako vedoucí oddělení institucionální komunikace Evropské unie při úřadu vlády. Od ledna 2012 do dubna 2014 byla zástupkyní Kanceláře Senátu při Evropském parlamentu, uvedla ČSSD. Magisterské tituly získala v oboru politologie na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetha ve Frankfurtu nad Mohanem a oboru politická ekonomie Evropy na Londýnské ekonomické škole.

Řada politiků v úterý Krčálovo rychlé rozhodnutí ocenila ve srovnání s předchozí rezignací ministryně spravedlnosti Taťány Malé (ANO). Tři týdny od jmenování tak už vláda vyměnila dva ministry.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme