PF 2001

Zatímco na mnoha místech Země, kde platí i náš kalendář, už vstoupili lidé do roku 2001, Českou republiku od historické změny letopočtu dělí ještě několik desítek minut. Přejme si zdraví, štěstí a úspěchy v osobním i pracovním životě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V centru hlavního města však silvestrovský mumraj panoval už po celý den a k večeru se stupňoval. Od odpoledne mnozí směřovali na Staroměstské náměstí, kde hrála hudba a kde zábavný program plynule přešel do večerních oslav. Prahou se čím dál častěji ozývaly první zkušební výbuchy petard.

Pražský hrad se však za soumraku před pozdějším nočním programem vylidňoval, ačkoli bylo předtím na Hradčanském náměstí při odpolední silvestrovské nabídce pro děti živo. Tisíce lidí procházely po celý den Václavským náměstím, v jehož spodní části kolem stánků trhovců bylo druhé centrum oslav. V ulici Na příkopě vyrostlo pódium pro další hudební produkce. Všude se dnes lidé houfovali kolem prodavačů svařeného vína, pečených kaštanů a dalšího občerstvení. Nad Pražany na odpolední procházce v historickém centru města převažovali zahraniční turisté. Ulice vřely - otevřeno měly obchody a směnárny, městská doprava byla plná. Turistům byla určena řada koncertů klasické hudby, o jejichž mnohdy nevalné úrovni se však ví už i v zahraničí.

Ostatní městské čtvrti se navečer vylidnily. Metro a navazující tramvaje a autobusy však pro silvestrovskou noc Dopravní podniky nechaly poprvé v historii jezdit bez nočního omezení, aby lidem umožnily i v ranních hodinách návrat z centra.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme