Česko zasáhly bouřky a déšť. Vítr vyvracel stromy na silnice a zastavil provoz na železnici

Hasiči v souvislosti s bouřkami a silným větrem zaznamenali v úterý několik desítek výjezdů. Jen v Jihomoravském kraji kvůli nepřízni počasí vyjížděli za dvě hodiny zhruba stokrát. Nejčastěji řešili popadané stromy nebo stržené dráty elektrického vedení. Na trati České Budějovice - Strakonice bouře poničila trakční vedení, na místě byla zavedena náhradní autobusová doprava.

Brno/Jihlava/České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči odklízeli popadané stromy. | Zdroj: Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje

Hasiči v Jihomoravském kraji měli v úterý od 19.00 za dvě hodiny zhruba 100 výjezdů v souvislosti s počasím, uvedl jejich mluvčí Jan Dvořák. Kvůli dešti, větru a bouřce hlavně popadaly stromy. Hasiči ale vyjížděli také ke strženým drátům elektrického vedení nebo uvolněným střešním krytinám.

„Ve 21 hodin evidujeme čtyři desítky vyřešených technických pomocí, dalších padesát právě řešíme. Stále přichází další a další oznámení,“ napsali na svůj twitter jihomoravští hasiči.

Pět desítek zásahů měli v úterý vpodvečer kvůli bouřkám jihočeští hasiči. V Malšicích na Táborsku silný vítr uvolnil plechovou střechu. Nikdo nebyl podle mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů zraněn.

Největší nápor hasiči zaznamenali od 17.30 do 20.30. „Jednalo se o popadané stromy, žádné čerpání vody jsme neřešili,“ uvedla mluvčí. Dodala, že nejvíce zásahů hasiči měli na Táborsku, Jindřichohradecku a Strakonicku.

Poškozené trakční vedení

Česko zažilo nejteplejší den roku. Dobřichovických 35,6 stupňů Celsia ale na rekord nestačilo

Číst článek

Následky bouře patrně poničily i trakční vedení na železnici, na trati České Budějovice - Strakonice. Kvůli tomu je mezi Číčenicemi a Protivínem minimálně do 22.00 náhradní autobusová doprava.

Hasiči na Vysočině odklízeli po bouřkách stromy ze silnic na desítkách míst. Během dvou hodin od 18.00 měli podle informací, které zveřejnili na webu, přes sto výjezdů, zasahovali ve všech částech kraje. Spadlý strom podle Českých drah zastavil provoz na železnici mezi Světlou nad Sázavou a Ledčí nad Sázavou, na trati mezi Havlíčkovým Brodem a Tišnovem jsou výpadky elektřiny. Podle předpokladu drah by problémy měly skončit do 22.00.

Policie na Vysočině neměla do 20.00 informace o tom, že by při těchto událostech byli zranění lidé. Uvedla to její mluvčí Dana Čírtková.

Vyvrácené stromy hasiče zaměstnávaly například v Jimramově nebo v Milovech u Sněžného na Žďársku, Havlíčkově Borové, ve Světlé nad Sázavou nebo v Trnavě na Třebíčsku.

ČTK, tkr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme