Policie v Brně evakuovala kvůli chemikáliím dalších 50 lidí. Evakuace pravděpodobně skončí po poledni

Policisté v noci na úterý evakuovali ze Šámalovy ulice v brněnských Židenicích dalších 50 lidí kvůli velkému množství chemikálií, které nalezli v jednom tamním bytě. V pondělí muselo ze stejného důvodu opustit své domovy 25 lidí. Pyrotechnici v současné době odváží nebezpečné látky k likvidaci. Na twitteru o tom informovala policie.

Fotogalerie Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Zatím není jasné, kdy se budou lidé moci do svých domovů vrátit,“ řekl v úterý ráno Radiožurnálu policejní mluvčí Bohumil Malášek. Podle Maláška policisté dál prohledávají byt, kde policisté nalezli v pondělí mrtvého muže a velké množství chemikálií.

Policisté krátce po tomto nálezu ulici uzavřeli, situaci vyhodnotili jako nebezpečnou a ihned evakuovali z okolních domů 25 lidí. Už v pondělí po 18:00 bylo podle policie ale jasné, že se tito evakuovaní domů na noc nevrátí. Policejní mluvčí tehdy doplnil, že evakuace trvá a velitel opatření někdy později rozhodne, jak dál postupovat, aby všichni zůstali v bezpečí.

V úterý okolo sedmé ranní hodiny policie uvedla, že se evakuovaní budou do svých domovů moci vrátit pravděpodobně v odpoledních hodinách.

Dosud není jasné, jaké množství chemikálií v bytě je. Co bylo příčinou mužova úmrtí, policie vyšetřuje.

ČTK, nk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme