Policie může stíhat Nohavovou kvůli dopravní nehodě, sněmovna vyhověla žádosti o její vydání

Sněmovna vydala poslankyni KSČM Alenu Nohavovou k trestnímu stíhání. Poslancům to doporučil mandátový a imunitní výbor. Důvodem je její dubnová dopravní nehoda. Policisté chtějí poslankyni stíhat pro podezření z nedbalostního ublížení na zdraví. Nohavová o své vydání sama požádala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslankyně za KSČM Alena Nohavová | Foto: Ivan Studený

„Plně se ztotožňuji s vyjádřením imunitního výboru a dávám souhlas k mému stíhání. Proto vás prosím, abyste i vy podpořili návrh tohoto usnesení. Mám skutečně zájem na tom, aby tato dopravní nehoda z 6. dubna byla už konečně co nejdříve vyřešena,“ řekla Nohavová.

Nohavová říká, že šlo o běžnou nehodu, na místě podle ní nebyl nikdo zraněný. Až následně se prý dověděla, že druhá účastnice nehody skončila v pracovní neschopnosti.

Sněmovna letos v dubnu vydala ke stíhání také poslance ČSSD Štěpána Stupčuka. Ten v únoru na dálnici D7 vyjel mimo silnici a narazil do dopravního značení. Před několika dny se přiznal, že nehodu způsobil pod vlivem alkoholu. Zasahujícím policistům přitom tehdy tvrdil, že auto neřídil, a dechovou zkoušku odmítl. Poté, co ale v srpnu od policie obdržel usnesení o zahájení trestního stíhání, změnil výpověď a potvrdil, že za volantem při nehodě auta seděl.

Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme