Policie rozbila gang asijských podvodníků

Speciálním útvarům policie se podařilo rozbít organizovanou skupinu podvodníků, kteří z Česka protizákonně převáděli peníze. Kriminalisté zajistili finanční hotovost a majetek přesahující částku 36 milionů korun. Ze zločinného spolčení a neoprávněného podnikání obvinili 15 lidí. Až na jednu výjimku jde o cizince z asijské komunity.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní zásah | Foto: Jan Rosenauer

Peníze putovaly z Česka hlavně do Asie - do Číny, Vietnamu a Singapuru - převodem na bankovní účty. A to po dobu dvou let, zpravidla několikrát týdně, v některých dnech to bylo v přepočtu dokonce až pět milionů korun. Šlo o zisky mimo jiné z převaděčství, prodeje drog, ale i z nelegální obchodní činnosti.

Jak dál potvrdil Jaroslav Jursa z Útvaru odhalování nelegálních výnosů a daňové kriminality, obviněným hrozí až desetileté vězení. "Trestných činů se jednotlivé osoby dopouštěly každý svým dílem, každý svou vlastní účastí na nich. Tato skupina osob si vytvořila pevnou organizační strukturu, která měla za cíl neustálé dosahování čím dál tím vyšších zisků a trvalého příjmu."

Gang tvořilo 11 mužů a čtyři ženy ve věku 30 až 45 let, až na jednoho se jedná o cizince z asijské komunity žijící v Praze.

Marika Táborská, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme