Policie v Brně zatkla další členy Toflova gangu

Policejní inspekce na jihu Moravy zadržela další tři členy údajného gangu - jednoho bývalého policistu z brněnské hospodářské kriminálky, jednoho advokáta a také někdejšího pracovníka Inspekce ministerstva vnitra. Kriminalisté ještě nikoho z nich neobvinili, razie inspekce totiž stále pokračuje. Informoval o tom server novinky.cz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie v Břeclavi má nový zásahový tým | Foto: Gabriela Grmolcová

Mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták zatím jen potvrdil, že razie pokračuje:

„V současné době pokračuje realizace případu s krycím názvem Asia. Aby nebyla narušena, v jejím průběhu nebudou poskytovány informace.“

Mezi zadrženými je i bratr někdejšího předsedy Českomoravského fotbalového svazu Pavla Mokrého Lubomír Mokrý, který byl do roku 2004 příslušníkem Inspekce ministerstva vnitra.

„On byl v té samé roli již na začátku srpna, kdy byl na policii podat nějaké vysvětlení a potom byl propuštěn. Teď se to po dvou měsících opakuje. Pravděpodobně jsou nějaké nové skutečnosti, nebo nemají nějaké věci vyjasněné. Věřím, že se jedná jen o nějakou doplňující svědeckou výpověď,“ uvedl Pavel Mokrý.

Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu zadrželi již v srpnu šestici lidí z hospodářské kriminálky. Byl mezi nimi někdejší rada inspekce ministra vnitra Rudolf Setvák, bývalí detektivové Miloš Almásy a Eduard Slanina a šéf jihomoravské kriminální policie Michal Tofl. Ten loni zemřel rukou nájemného vraha.

Státní zastupitelství v Olomouci šetří celkem 17 skutků z let 1998 až 2010. Organizovaná skupina na Brněnsku měla vydírat jihomoravské podnikatele, za ovlivnění vyšetřování žádala i miliony korun. Dařilo se jí to i díky krytí ze strany zaměstnance policejní inspekce, který podněty na jejich pochybení odkládal. Pravděpodobnou hlavou gangu byl zavražděný expolicista Milan Tofl. Obviněným hrozí pět až dvanáct let vězení.

Jana Zemanová, Gabriela Grmolcová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme