Policie zadržela šéfa finančního úřadu z jihu Moravy. Podezírá ho z korupce

Protikorupční policie zadržela ředitele finančního úřadu Brno III a také zástupce čtyř firem. Jsou podezřelí z krácení daně z přidané hodnoty. Stát měli připravit až o 26 milionů korun. Řediteli finančního úřadu hrozí až 12 let vězení, ostatním zadrženým až 10 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policie | Foto: Jan Rosenauer

„Ředitel územního pracoviště finančního úřadu je stíhán pro trestný čin přijetí úplatku a trestný čin zneužití pravomoci úřední osoby. Činnost, která je mu kladena za vinu, podle našich závěrů bezprostředně souvisí s výkonem jeho funkce," řekl mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej.

Úplatky prý měly tvořit nejen peníze, ale i různé dary či služby. „Další čtyři obvinění jsou zástupci právnických osob, kteří jsou stíháni pro trestný čin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby,“ uvedl Ibehej.

Protikorupční policie podle svého mluvčího provedla jedenáct domovních prohlídek. Práci šéfa finančního úřadu Brno III pak detektivové zřejmě sledovali přímo na pracovišti.

Chod úřadu podle mluvčí Generálního finančního ředitelství Petry Homolové narušen není. „Do pondělka, čili do 18. března, úřad standardně fungoval tak, aby policie mohla provádět šetření a úkony, které byly v té věci nezbytné. Od pondělka samozřejmě tento zaměstnanec není přítomen na svém pracovišti a územní pracoviště je řízeno zástupcem ředitele,“ popsala Homolová.

Jana Zemanová, Pavla Firbacherová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme