Policie zadržela v Ostravě 60 protiromských demonstrantů

V poutech skončilo více než 60 radikálů, kteří se v Ostravě tvrdě střetli s policií. Jsou obviněni z výtržnictví a ublížení na zdraví. Protiromští extremisté v sobotu demonstrovali hned v několika městech, situace v Ostravě ale byla nejhorší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie zatkla v Ostravě desítky protiromských radikálů. | Zdroj: ČTK

Ostravská část Přívoz zažila dramatické chvíle. Vzduchem létaly kameny, cihly a skleněné lahve. Problémy nastaly, když se průvod demonstrantů odchýlil od předem dohodnuté trasy a dostal se příliš blízko domů, ve kterých žijí hlavně Romové.

Rozbité výplně dveří, výlohy obchodů. Tak vypadalo místo nejhorších střetů na křižovatce ulic Nádražní a Mariánskohorská. Žena, která vyběhla z domu s poničeným vchodem, nechápala, proč policie nezakročila mnohem rázněji: „Kde jsou teď, když tady ničí majetek,“ rozčilovala se.

Až poté, co se rozlícený dav rozptýlil do menších skupin a zbyla jen malá část radikálů, obsadili těžkooděnci celou křižovatku a začalo zatýkání. Úředníci tvrdí, že nemohli pochodu do Přívozu zabránit, protože protestní akce formálně skončila mnohem dříve.

SLEDOVALI JSME ONLINE: Česko zasáhla protiromská vlna. Ostrava zažila ostré střety

Číst článek

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme