Politici začínají nové kolo jednání o budoucí vládě

Znovuzvolený šéf ODS a znovujmenovaný premiér Mirek Topolánek začíná znovu rozhovory o budoucí vládě. Tvrdí, že nyní je pod menším tlakem než při prvním pokusu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirek Topolánek | Zdroj: ČTK

"Situace je zdánlivě jednodušší v tom, že tady vláda je a že bude vládnout do té doby, než se najde stabilní řešení. Já doufám, že to bude co nejdříve. Takže jsem z tohoto pohledu pod menším tlakem. Z pohledu toho, že už šestý měsíc všichni čekáme na stabilnější řešení, jsem samozřejmě pod větším tlakem než při sestavování první vlády."

Předseda ČSSD Jiří Paroubek Radiožurnálu sdělil, kam až je ČSSD ochotna zajít v programových ústupcích: "Určitě by měl být ne nějaký levostředový, tedy asi ne náš program, ale taky ne program modré šance ODS. A měl by to být program, který by byl přijatelný pro oba dva tábory voličů, které jsou srovnatelně velké."

Hlavní prioritou občanských demokratů zůstávají předčasné volby. Shodl se na tom víkendový kongres i pondělní grémium strany. O délce mandátu budoucí vlády bude proto ODS jednat i s ostatními stranami, potvrdil po ranním jednání místopředseda strany Petr Bendl. ČSSD si podle předsedy Jiřího Paroubka umí mimořádné volby představit nejdřív v polovině roku 2008, dává ale přednost kabinetu s delším mandátem.

Jana Petrová, Lucie Weissová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme