Pracovní skupiny pro problémy dovozců ojetých vozů a autoškol

Dvě pracovní skupiny mají řešit problémy dovozců ojetých vozů a zástupců autoškol. Takový je výstup z jednání představitelů obou sdružení s premiérem Milošem Zemanem, které zažehnalo další protestní akce v nejblizší době. Komise pro postup při přehlašování dovozených ojetých vozů, by měla vzniknout do tří dnů. Měla by sdružovat pracovníky ministerstva dopravy, dovozce vozů i zaměstnance stanic technické kontroly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Druhá komise by se měla zabývat kvalitou testů při zkouškách žáků autoškol. Termín jejího vzniku ale zatím stanoven nebyl a další postup bude muset dohodnout výkonný výbor Asociace autoškol. Její zástupce Vladimír Zajíc do budoucna nevyloučil protestní akce, například blokády hraničních přechodů. Představitelé autoškol totiž z jednání s premiérem odcházeli méně spokojení než dovozci ojetých automobilů.

Premiér Miloš Zeman se na schůzce s dovozci ojetých automobilů aut a zástupci Asociace autoškol postavil za ministra dopravy Jaromíra Schlinga. Právě jeho odvolání obě skupiny žádaly. Zeman zdůraznil, že personální změny v resortu dopravy nechystá. Podobně se o svých podřízených vyjádřil i Schling. Zeman jednal kromě zástupců dovozců ojetých automobilů a Asociace autoškol i s odboráři ze svazu dopravy. Chtěl tím vyjádřit dík za to, že se minulý týden odboráři neúčastnili před ministerstvem dopravy.

Milan Kopp, Petr Jansa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme