Výběrová komise nevybrala nového šéfa magistrátu. Praha zřejmě vypíše nový tendr

Výběrové komisi se nepodařilo z přihlášených kandidátů vybrat vhodného uchazeče na místo ředitele pražského magistrátu, vedení metropole tak zřejmě nechá vypsat nové výběrové řízení, v úterý to sdělil mluvčí Prahy Vít Hofman. Dodal, že nové řízení magistrát vypíše zřejmě na podzim a měla by mu předcházet lepší medializace, aby se přihlásilo více uchazečů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova pražského magistrátu na Mariánském náměstí. | Foto: Petr Vilgus | Zdroj: Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0) | CC BY 3.0

Úřad zaměstnávající zhruba 2300 úředníků nyní vede zástupkyně ředitele Zdena Javornická. V čele je od loňského července, kdy bývalá primátorka Krnáčová (ANO) odvolala tehdejší ředitelku Martinu Děvěrovou.

Mezi přihlášenými měli být podle informací ČTK například ředitel legislativního odboru magistrátu Tomáš Havel nebo bývalá ředitelka úřadu Středočeského kraje Kateřina Černá. „Pan ředitel Havel nebyl vybrán zejména proto, že to je jeden z klíčových ředitelů na klíčovém odboru,“ uvedl v úterý Hofman s tím, že náhrada za něj by se hledala podobně obtížně jako ředitel úřadu.

Výběrová kritéria

O obsazení pozice ředitele rozhodovala komise složená ze čtyř úředníků magistrátu, dvou zástupců každé z koaličních stran a dvou zástupců opozice.

‚Skutečně potřební nemohli žádat.‘ Praha chce zjednodušit přidělování bytů, volných jsou dva tisíce

Číst článek

Požadavky na uchazeče zahrnovaly vysokoškolské vzdělání v magisterském stupni a minimálně tři roky praxe v pozici vedoucího zaměstnance jakéhokoliv státního nebo samosprávního úředníka nebo zastupitele. Uchazeč musel mít také bezpečnostní prověrku pro stupeň důvěrné a spolu s přihláškou předložit svoji vizi fungování magistrátu.

Bývalou ředitelku magistrátu Děvěrovou odvolala tehdejší primátorka Krnáčová v souvislosti se zásahem policie kvůli dotacím pro sport. Děvěrová podle exprimátorky situaci neřešila dostatečně aktivně.

V případu totiž figurovala i šéfka odboru sportu Soňa Fáberová. Javornická, která nyní úřad dočasně vede, je dlouholetou zástupkyní ředitele, která má na starosti sestavování městského rozpočtu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme