Pražský primátor Bohuslav Svoboda odmítl úmysl vstoupit do TOP 09

Primátor Bohuslav Svoboda odmítl, že by před jednáním o nové koalici na pražské radnici uvažoval o vstupu do TOP 09. Z úmyslu spojit se spolu s dalšími osmi zastupiteli za ODS s nejsilnější stranou na magistrátu primátora nařkl šéf občanských demokratů v Praze Boris Šťastný. Svoboda okomentoval slova svého stranického kolegy jako pokus o dezintegraci ODS v hlavním městě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boris Šťastný a Bohuslav Svoboda na jednání pražskékho zastupitelstva | Zdroj: ČTK

Bohuslav Svoboda vydal tiskové prohlášení, ve kterém je překvapivě otevřený. Šéfa ODS Šťastného a jeho stoupence obviňuje z toho, že chtěli jednání s TOP 09 záměrně dovést ke krachu, následovat měly opětovné námluvy s ČSSD.

Boris Šťastný uvedl, že o odstavení primátora nikdy neuvažoval, Svoboda má údajně jeho podporu. Podle šéfa pražské ODS by byl návrat k sociálním demokratům matematicky nemožný:

„Pan primátor disponoval velmi silným zastoupením v klubu zastupitelů, konkrétně 9 hlasy. Když připočtete zbylých 11 hlasů k 13 hlasům sociálních demokratů, je to dohromady 24 hlasů a potřebujete 32 hlasů.“

„Nikdy by tato frakce v klubu zastupitelů nemohla dát potřebnou většinu, i kdyby o ní kdokoli byť náznakem uvažoval. Prohlašuji, že o této variantě nikdy nikdo neuvažoval. To by byla politická sebevražda,“ tvrdí Šťastný.

Podle jedné z variant se měl primátorem stát Rudolf Blažek z éry Pavla Béma, v jeho radě by ale nebyl ani jeden člověk z okolí Svobody. Podle druhého plánu měl Svoboda v křesle primátora zůstat, Prahu by ale podle svých slov řídil v obklíčení jiných lidí.

Petr Kořínek, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme