Předpověď počasí na pátek 4. února

Koncem týdne se obloha začne vyjasňovat, srážky budou ustávat a teploty znovu zamíří hlouběji pod bod mrazu. Odpolední se ještě budou držet kolem nuly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno

V oblasti vysokého tlaku vzduchu se nad střední Evropou rozpadá frotální rozhraní oddělující teplejší vzduch nad západní od chladnějšího nad východní Evropou.

V pátek bude oblačno, přechodně zataženo místy s občasným slabým sněžením, na západě Čech až polojasno a srážky jen ojedinělé. Nejvyšší teploty -2 až +2 °C, v 1000 metrech na horách kolem -6 °C. Slabý proměnlivý vítr do 15 km/h.

Tlak se měnit nebude, rozptylové podmínky jsou dobré.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s angínou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zatěže a věnovat pozornost aktualnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme