Předpověď počasí na pátek 4. února

Koncem týdne se obloha začne vyjasňovat, srážky budou ustávat a teploty znovu zamíří hlouběji pod bod mrazu. Odpolední se ještě budou držet kolem nuly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno

oblačno

V oblasti vysokého tlaku vzduchu se nad střední Evropou rozpadá frotální rozhraní oddělující teplejší vzduch nad západní od chladnějšího nad východní Evropou.

V pátek bude oblačno, přechodně zataženo místy s občasným slabým sněžením, na západě Čech až polojasno a srážky jen ojedinělé. Nejvyšší teploty -2 až +2 °C, v 1000 metrech na horách kolem -6 °C. Slabý proměnlivý vítr do 15 km/h.

Tlak se měnit nebude, rozptylové podmínky jsou dobré.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s angínou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména v ranních hodinách.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zatěže a věnovat pozornost aktualnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme