Předpověď počasí na sobotu 7. července

Dnes čekáme polojasno, postupně od jihozápadu přibývání oblačnosti s četnými bouřkami, místy s kroupami a přívalovými srážkami. Nárazový vítr může místy dosahovat síly vichřice. Nejvyšší teploty 29 až 33°C.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zvlněná studená fronta postupuje z Německa do Čech. Před ní vrcholí na naše území příliv velmi teplého vzduchu od jihu.

Bude polojasno, postupně od jihozápadu přibývání oblačnosti s četnými bouřkami, místy s kroupami a přívalovými srážkami. Nejvyšší teploty 29 až 33, na západě Čech kolem 27, na horách v 1000 m kolem 25 stupňů Celsia. Mírný jihovýchodní vítr 10 až 25 km/h, na jižní Moravě až čerstvý kolem 35 km/h se bude v Čechách postupně měnit na západní a v bouřkách přechodně zesílí.

Tlaková tendence: Slabý pokles.

UPOZORNĚNÍ: Odpoledne a večer, zejména v Čechách se v bouřkách místy vyskytnou přívalové srážky a krupobití, doprovázené nárazovým větrem o síle vichřice.

Nad naším územím dnes bylo naměřeno 327 Dobsonových jednotek celkového množství ozonu, což je pět procent pod dlouhodobým průměrem, tedy normální stav.

Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme