Předpověď počasí na úterý 16. července

Deštník nezapomeňte - bude oblačno až zataženo, četné přeháňky a bouřky, místy i kroupy. Teploty dosahnou na 22-26 stupňů. Meteorologové také upozorňují na přívalové srážky a krupobití.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přeháňky

V teplém a vlhkém vzduchu zasahuje od jihu do střední Evropy brázda nízkého tlaku vzduchu.

Odpoledne čekejte oblačno až zataženo s četnými přeháňkami a bouřkami, místy i s kroupami. Nejvyšší teploty 22 až 26, na východě Moravy až 28 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 19 stupňů Celsia. Mírný severovýchodní až východní vítr 5-20 km/h, v bouřkách přechodně zesílí.

UPOZORNĚNÍ: Dnes odpoledne a večer mohou být bouřky místy doprovázeny přívalovými srážkami a krupobitím.

Tlak bude slabě klesat.

Biometeorologická předpověď: Pro jihozápadní polovinu Čech a českomoravskou vrchovinu platí stupeň číslo 2. a tedy střední zátěž. Očekáváme vliv mělké brázdy s frontálním rozhraním, což může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Předpokládaný výskyt bouřek může zvýšit zátěž zejména u astmatiků, kardiaků a psychicky labilních osob. Jmenované rizikové skupiny by se měšly vyvarovat fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Pro severovýchodní Čechy, Moravu a Slezsko platí stupeň číslo 3, tedy vysoká zátěž. Očekáváme vliv mělké brázdy s frontálním rozhraním, což může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Velmi teplé počasí může zatěžovat osoby s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší osoby. Na jižní Moravě je navíc přepokládaný výskyt bouřek, který může zejména u astmatiků, kardiaků a psychicky labilních osob zvýšit zátěž. Doporučujeme vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Nad Českou republikou bylo dnes naměřeno 292 Dobsonových jednotek ozonu, což je - 14 procent a tedy výrazně podprůměrný stav.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme