Prezident Pavel byl po nehodě propuštěn z nemocnice. Zranil se při jízdě na motorce

Pavel byl propuštěn po nehodě na motocyklu z pražské Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) do domácího léčení, oznámila prezidentská kancelář. Jeho program na příští týden zůstává zachován včetně plánované zahraniční cesty. Prezident se podle jeho kanceláře zranil při pádu na motorce v malé rychlosti při nácviku jízdy v terénu na uzavřeném okruhu.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 11:05 24. 5. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Petr Pavel na konferenci pořádané ČVUT

Prezident se podle jeho kanceláře zranil při pádu na motorce v malé rychlosti | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

V ÚVN prezident Pavel zůstal po čtvrteční nehodě přes noc preventivně na pozorování, zranění nebyla podle Hradu ani nemocnice vážná. Pavel byl propuštěn krátce před 11.00, uvádí ÚVN.

Policie nehodu nevyšetřuje, protože se stala na uzavřeném sportovním okruhu, nikoli na pozemní komunikaci. Podle Deníku N se prezident zranil na uzavřeném okruhu ve Středočeském kraji.

Prezident Pavel se zranil na motorce. Zranění nejsou vážná, ale je na pozorování v nemocnici

Číst článek

Dvaašedesátiletý Pavel je známý svou zálibou v jízdě na motocyklu, které se nevzdal ani po loňském zvolení do prezidentské funkce. Loni v létě se na veřejnosti objevil videozáznam, na němž jel Pavel na motorce bez helmy. Prezident se posléze omluvil a oznámil, že věnuje peníze na pomoc motocyklistům, kteří cizí vinou skončili na vozíčku.

Generál ve výslužbě je známý svou dobrou fyzickou kondicí, letos v únoru například seskočil padákem, během návštěv krajů se rád vydává na horské túry.

V dubnu se prezident zranil v obličeji při střelbě na střelnici v uherskobrodské České zbrojovce, kam zavítal při dvoudenní návštěvě Zlínského kraje. K drobné tržné ráně u obočí přišel při střelbě dlouhou zbraní s optikou, zranění tehdy nevyžadovalo lékařské ošetření.

Pavel ještě před inaugurací absolvoval lékařské vyšetření v ÚVN, zprávu o svém zdravotním stavu poté zveřejnil krátce před nástupem na Pražský hrad. Podle lékařů komplexní vyšetření prokázalo, že je schopen ze zdravotního hlediska bez výjimek vykonávat všechny prezidentské povinnosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme