Při výbuchu plynu byli zraněni tři dělníci

Sedmimetrové plameny vyděsily odpoledne obyvatele Jaroměřic nad Rokytnou. Přímo mezi bytovými domy vybuchl plyn. Silná exploze a následný požár vážně poranil tři dělníky, kteří ve výkopu svařovali plynové potrubí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasičské auto | Foto: Jan Rosenauer

Dva zraněné musely vrtulníky ihned transportovat s těžkými popáleninami na specializované pracoviště v Brně, třetí skončil v třebíčské nemocnici.

Více nám k nehodě řekl starosta Jaroměřic nad Rokytnou Karel Nedvědický: "Co mám zprávy od našich hasičů, kteří zasahovali jako první, tak museli s vozem zpátky couvat asi pět metrů, protože byl takový žár, že se k tomu nedalo ani přiblížit. Skla v oknech těch bytových domů byla tak rozehřátá, že z toho byli všichni překvapení, co to dovede."

Policie v současné chvíli šetří, zda ke vznícení plynu a explozi došlo v důsledku nedbalosti nebo porušení předpisů. Případem se zabývá také úřad bezpečnosti práce a krajští hasiči.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme