Programová konference ČSSD bude generálkou na sjezd

Střet dvou koncepcí se očekává na sobotním jednání vedení sociální demokracie. Jednou z nich je tradiční levicový program, který připravili především lidé kolem místopředsedy strany Zdeňka Škromacha a druhou tzv. akční plán úřadujícího předsedy strany Stanislava Grosse, který by měl oslovit i středové voliče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S. Gross a Z. Škromach

S. Gross a Z. Škromach | Foto: Dan Krzywoň

Dva rivalové se tak střetnou ještě před velikonočním sjezdem, který rozhodne, kdo z nich povede stranu v dalším období. Jak řekla Radiožurnálu mluvčí ČSSD Lucie Orgoníková, Ústřední výkonný výbor bude v sobotu rozšířen o další účastníky, a tak i svým rozsahem bude generálkou k nadcházejícímu sjezdu.

"Na jednání budou přítomní členové ústřední výkonného výboru, kterých je asi 182, dále předsedové krajských odborných komisí a předsedové subkomisí a pracovních týmů ústředních komisí. Celkem to bude kolem 500 účastníků," sečetla Orgoníková.

Vedení ČSSD dostane na stůl i tzv. akční program premiéra Stanislava Grosse. Očekává se, že v něm navrhne snížení daní, deregulaci nájemného případně zavedení poplatků ve zdravotnictví. Levicová část strany taková opatření odmítá, proto může na jednání dojít ke střetu dvou odlišných koncepcí.

Milan Kopp, Lucie Weissová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme