Protikorupční policie loni obvinila 379 lidí. Vedou daňové podvody a zneužití pravomoci

Detektivové protikorupční policie obvinili loni 379 lidí. Většinu případů už předali státnímu zástupci. Nejčastěji řešili případy spojené s daňovými úniky a zneužitím pravomoci. Zločincům zabavili majetek ve výši tři a půl miliardy korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Korupce (ilustrační foto)

Korupce (ilustrační foto) | Foto: Kateřina Křenová

Podle náměstka ředitele protikorupční policie Petra Lysáka lze předpokládat, že bude narůstat počet osob, které budou obviněny a ve finále i obžalovány.

„Pokud chcete organizovat trestnou činnost závažného charakteru, tak na to potřebujete celý tým. V okamžiku, kdy je do trestné činnosti zapleteno velké množství osob a dochází k přesunu velkých částek, je délka vyšetřování malinko delší,“ uvedl Lysák.

Meziroční statistika se podle náměstka ředitele protikorupční policie příliš neliší. Přibývá ale složitějších případů.

Od roku 2012 se protikorupční detektivové zaměřují také na právnické osoby. V roce 2014 bylo těchto případů 31, což je třikrát víc než v předcházejícím roce.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme