PRŮZKUM: Vládní krize poškodila všechny její hlavní aktéry. Zemanovi klesly preference

Vládní krize poškodila podle bleskového průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas všechny její hlavní aktéry. Prezidentu Miloši Zemanovi kvůli tomu klesly volební preference. Velká část lidí navíc není spokojená s tím, jak z krize vyvázli Bohuslav Sobotka z ČSSD a Andrej Babiš z hnutí ANO.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výsledky průzkumu: Koho by lidé volili v prezidentských volbách, pokud by se konaly nyní?

Výsledky průzkumu: Koho by lidé volili v prezidentských volbách, pokud by se konaly nyní? | Foto: Český rozhlas

Postoj Miloše Zemana ve vládní krizi mu sebral část tradičních voličů. Ubylo jich hlavně mezi staršími lidmi. Naopak potenciálních voličů Jiřího Drahoše po vládní krizi přibylo o sedm procent. I přesto by teď nejvíc Čechů v prezidentské volbě hlasovalo pro Miloše Zemana.

„Jiří Drahoš se aktivně vyjadřuje k současné politice. I na svém Facebooku uvádí, jak by řešil vládní krizi a jak by postupoval v různých tématech, takže se začíná profilovat. Silný je ve velkých městech a zejména pak v Praze," vysvětluje Lea Michalová ze společnosti Median.

Výsledky průzkumu: Koho by lidé volili v prezidentských volbách, kdyby se konaly nyní? | Foto: Median, Český rozhlas

Zhruba každý druhý Čech není spokojený s tím, že Bohuslav Sobotka z ČSSD zůstal premiérem. Naopak konec Andreje Babiše z hnutí ANO na postu ministra financí rozděluje společnost na dva stejně velké tábory. „Jeden říká, že je s tím určitě spokojený, druhý, že je určitě nespokojený," dodává Michalová.

S tím, že Andrej Babiš už není první místopředseda vlády a ministr financí, souhlasí hlavně vysokoškolsky vzdělaní Češi. Naopak negativně to vnímají hlavně starší lidé.

Výsledky průzkumu: Spokojenost s odvoláním Andreje Babiše a tím, že Bohuslav Sobotka zůstal předseda vlády | Foto: Median, Český rozhlas

Bleskový průzkum provedla společnost Median ve dnech 25. a 26. května a zúčastnilo se ho přes tisíc lidí.

Jana Klementová, Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme