Pylové zpravodajství

Dominantní alergeny:trávy, dub, ořešák, jírovec

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

V uplynulém týdnu se v ovzduší objevovalo poměrně málo pylových zrn. Nejvyšší koncentrace pylových alergenů byla na většině území České republiky zaznamenána v sobotu. Dominantním alergenem byl stále ještě dub, jeho sezóna již ale rychle doznívá. Poměrně hojný byl pyl minimálně alergizujících jehličnanů smrku a borovice, sezóna jehličnanů je ale letos zatím velmi slabá. Vedle těchto alergenů se v ovzduší objevoval v malém množství pyl buku, jírovce, ořešáku, javoru a ve městech pyl moruše. Sezóna břízy již končí.

V průběhu následujících dní se začne rychleji zvyšovat množství pylu trav, začátek hlavní sezóny těchto silných alergenů očekáváme koncem tohoto týdne. Stromy budou postupně dokvétat a spektrum pylových alergenů v ovzduší se tak postupně přesune k bylinám. Vedle trav, ke kterým se brzy přidá ještě pyl žita, bude postupně přibývat také pylu jitrocele a šťovíku. V blízkosti kvetoucích polí může vyvolávat potíže řepka olejka. Množství pylových alergenů bude silně závislé na vývoji počasí - v deštivých dnech bude v ovzduší pylu jen velmi málo.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme