Pylové zpravodajství

Dominantní alergeny:trávy, obiloviny, černý bez, řepka, šťovík, jitrocel

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pylové zpravodajství

pylové zpravodajství

Nejvýznamnějším pylovým alergenem uplynulého týdne byly jednoznačně trávy a obiloviny, množství těchto alergenů v ovzduší stále stoupá. Přibylo také pylu černého bezu a kopřivy. Na stejné úrovni se držel šťovík a jitrocel. Zvýšilo se množství spór plísní. Sezóna borovice již končí i ve středních polohách. Ozimá řepka olejka již pozvolna dokvétá. Ostatní pylové alergeny neměly pro alergiky větší význam.

V následujících dnech očekáváme v důsledku chladnějšího počasí pouze nižší až střední množství pylu ve vzduchu. I nadále bude jasně dominantním alergenem pyl trav a obilovin, množství těchto alergenů v ovzduší se bude stále zvyšovat. Opět přibude černého bezu, jitrocele, šťovíku a málo alergizující kopřivy. Ve vlhčím teplém počasí se může výrazněji zvyšovat koncentrace vzdušných plísní. Sezóna řepky olejky bude pozvolna doznívat. Ostatní alergeny nebudou hrát významnější úlohu.

Pylová informační služba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme