Rada ČT udělá seznam kandidátů na post ředitele

Rada České televize dnes za spolupráce notářky začala rozlepovat obálky s přihláškami do výběrového řízení na funkci generálního ředitele tohoto veřejnoprávního média. Měli bychom se tak dozvědět, jací kandidáti se o nejvyšší post ve veřejnoprávní televizi ucházejí. Podle našich informací podalo v termínu přihlášky do konkurzu 44 zájemců o křeslo ředitele ČT. Rada nyní bude posuzovat, zda jsou jejich projekty kompletní.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Druhý místopředseda rady Bohumil Fanta řekl Českému rozhlasu, že kvůli většímu počtu obálek se práce Rady trochu zkomplikovala. "Samozřejmě nemůžeme říct, že je to počet uchazečů, protože některé přihlášky byly podány ve dvou obálkách. Přišly v časovém limitu, takže je nevyloučíme. Nikde nebylo řečeno, že to musí přijít v jedné obálce. Teď to podle protokolů vyplňujeme podle obsahů obálek. Jakmile bude tahle práce dokončena, bude vydáno prohlášení se seznamem všech uchazečů."

Místopředsedkyně rady Zdena Hůlová vysvětlila, co všechno je při tom třeba udělat a na co je první kolo výběrového řízení zaměřeno. "Naším prvním úkolem je najít ve spolupráci s notářkou takový režim, který bude naprosto transparentní a v úplnosti zachytí veškeré přihlášky a jejich náležitosti, které jsme obrdrželi. To první kolo je zaměřeno na to, abychom zkompletovali veškerou dokumentaci a zkontrolovali ji po formální stránce. Rozhodovat nebude ovšem ta obálková komise, ale až rada na svém 19. zasedání. My pouze vypracujeme jmenný seznam všech uchazečů a zachytíme náležitosti, které ten který kandidát předložil."

Příští týden by rada měla rozhodnout o dalším postupu. Předpokládají se veřejná slyšení. V takovém případě by však byli zvýhodněni uchazeči, kteří přijdou na řadu později. Mohou totiž získat informace o průběhu slyšení. Podle místopředsedkyně Rady Zdeny Hůlové její členové znají způsob, jak tomu zabránit: "Máme na starosti kromě kompletace přihlášek i navržení vhodného harmonogramu dalšího postupu. Pravděpodobně se pokusíme vytvořit takový režim, aby ti kandidáti nemohli poslouchat sami sebe. To znamená, že bychom je soustředili v odděleném prostoru od ostatních, aby nedošlo ke zvýhodnění těch, kteří budou abecedně na řadě první."

Výběr nového ředitele bude tříkolový, v prvním kole 19. září rada vyloučí neúplné přihlášky a dohodne definitivní postup. Ve druhém kole, jehož termín nebyl přesně určen, vybere po pohovorech nejvýše pět kandidátů. Ve třetím kole určí nového ředitele. Kdo nakonec prozatímního ředitele Jiřího Balvína opravdu vystřídá, by mohlo být jasné až v říjnu. Zvolením Balvína sněmovna ukončila zimní krizi, kdy televizní zaměstnanci odmítali uznat svého generálního ředitele Jiřího Hodače.

Markéta Kaclová, Jaroslav Hausdor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme