Rada vysokých škol trvá na přepracování materiálu o reformě

Zástupci rady vysokých škol mají stále zásadní připomínky a výhrady k reformě univerzit. Ministerstvo školství prý do poslední verze věcného záměru zákona opravilo jen technické věci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přítomni byli také zástupci dalších vysokých škol nejen z Brna | Foto: Ivan Holas

Rada vysokých škol proto dále trvá na tom, aby vláda materiál neschválila. „My doporučujeme vládě, aby tento věcný záměr nepřijala, aby ho vrátila ministru školství k přepracování,“ potvrzuje místopředseda rady Marek Hodulík.

„V tomto směru jsme navrhli termín prosinec, kdy by bylo možné a z našeho pohledu reálné, aby takovýto věcný záměr vznikl,“ dodává.

Návrh zákona o školném a finanční pomoci studentům je podle akademiků nepřipravený. Mají k němu přes 60 zásadních připomínek.

Vyčítají mu i to, že zde chybí návaznost na jiné zákony, analýza dopadů školného na studenty i státní rozpočet a v návrhu nejsou vyjasněné základní termíny jako třeba příjemce podpory.

Návrh opakovaně odmítá i akademický senát ČVUT a pardubické univerzity. Na jeho přepracování se minulý týden shodl i akademický sněm Karlovy univerzity.

Protesty a nesouhlas akademiků pobouřily prezidenta Václava Klause, který se tak zastal ministra školství. Josef Dobeš rektorům slíbil další jednání o změnách v připravované reformě. Studenti připravují protesty na poslední týden v únoru.

Lucie Maňourová, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme