Radní Slezák bude vysvětlovat minulost u komunistické policie

Pražský radní Jan Slezák dnes bude vysvětlovat svoji minulost. Na jednání předsednictva pražské ČSSD by měl objasnit své působení v pohotovostním pluku komunistické policie v říjnu 1989. Z dokumentu, který zveřejnila Mladá fronta Dnes vyplývá, že Slezák, podobně jako bývalý šéf Úřadu vlády Pavel Přibyl, vedl rotu při protikomunistické demonstraci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Slezák | Foto: www.prezentace.adam.cz

Podle některých organizací sociální demokracie by se měl Slezák sám rozhodnout, zda rezignuje, podle jiných by odejít z funkce měl.

Jak Radiožurnálu řekla místopředsedkyně pražské organizace Hana Halová, ona sama chce slyšet nejprve Slezákovo vysvětlení. "Je důležité, aby řekl, jaké jeho působení v té době bylo. Nicméně v případě, že se neprokáže že někoho ztloukl, tak nebudu z těch, kteří by iniciovali jeho odvolání."

Slezák je radním pro školství a mládež a chtěl dokonce převzít místo radního pro finance po Jiřím Paroubkovi, který se stal ministrem pro místní rozvoj. "Pro mě to byla docela zvláštní informace, musím říci i šokující informace, že by to tak mohlo být, takže s ním o tom samozřejmě chci mluvit," uvedl Paroubek.

Opozice ve vedení Prahy má jasněji. Podle zastupitele za Evropské demokraty Karla Koželuha, nemá Slezák na politické scéně dále co dělat. "To, že si někdo s takovou minulostí vůbec dovolí usilovat o jakoukoliv veřejnou funkci, je prostě věc neskutečně drzá. Měl by zvážit svůj odchod z politiky," míní Koželuh.

Slezák se hájí tím, že svoje působení u pohotovostního pluku VB nikdy netajil. Již dříve sdělil, že se rozhodne po zasedání klubu.

Vlasta Valentová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme