Rath zřejmě povede v Praze volební kampaň sociálních demokratů

Vedení pražské organizace ČSSD se shodlo, že volební kampaň strany v hlavním městě by měl vést ministr zdravotnictví a zatím nestraník David Rath. Krajské konferenci, která se sejde zítra, navrhlo, aby ho zvolila volebním lídrem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath | Foto: ČTK

Ta o tom rozhodne v tajném hlasování. Ratha ve vedení pražské organizace podpořilo 18 přítomných členů výboru, šest bylo proti a jeden hlas byl neplatný. Rath se chce ve volební kampani, v níž bude soupeřit především se šéfem opoziční ODS Mirkem Topolánkem, zaměřit na střední třídu.

Rozhodnutí předsednictva vítá: "Člověka vždycky potěší, když mu lidé vyjádří důvěru. Zvláště v dnešní době, kdy vedu poměrně komplikovanou operaci ve Všeobecné zdravotní pojišťovně, kde se snažíme nastolit určitý pořádek, řád, vylepšit její hospodaření a najít nový schopný management, tak ta podpora se počítá ještě dvojnásobně."

Ratha do této funkce prosazoval premiér a celostátní volební lídr sociální demokracie Jiří Paroubek a pražské ČSSD ho jako jedničku na kandidátce minulý týden doporučilo stranické předsednictvo. Poté, co se během týdne na setkáních s Rathem pro jeho zvolení do této funkce vyjadřovala v orientačním hlasování drtivá většina účastníků, považovalo se za takřka jisté, že se pro něj rozhodne i krajský výbor.

Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme