Referendum o dálnici v Jílovém je neplatné

Stavba dálnice D3, která bude spojovat jih Čech s Prahou, má o jednu překážku méně. Referendum o dálnici v Jílovém u Prahy, které se uskutečnilo včera, je totiž neplatné. Svoje hlasy přišlo odevzdat jen málo lidí. Stavbu přes území města odmítly dvě třetiny obyvatel Jílového a okolních obcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dálnice | Foto: Jan Rosenauer

Svůj názor vyjádřilo 1178 obyvatel, kteří v průběhu soboty dorazili k některému ze šesti hlasovacích míst. To je více než 42 procent oprávněných voličů. NE posázavské dálnici řeklo téměř 800 příchozích, ANO zhruba 350.

I přes neplatnost plebiscitu se jílovské zastupitelstvo chce výsledkem zabývat. "Je to trošku smutné, protože asi těm lidem na tom tolik nezáleží," dodává starostka Květa Halanová.

Podle náměstka středočeského hejtmana Karla Vyšehradského existují čtyři varianty dopravního spojení Prahy s jihem Čech a žádná z nich ještě nebyla dovedena do konečné podoby. Rada kraje podle něj navíc pravděpodobně vyhlásí na všechny varianty stavební uzávěry, aby daná území stabilizovala a ochránila před nežádoucí výstavbou.

Jana Zemanová, Marika Táborská, Kateřina Jedličková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme