Řeky vydaly těla pohřešovaných obětí záplav

Berounka v sobotu večer po dvou dnech pátrání vydala tělo pohřešované dívky. Devatenáctiletá žena zmizela ve čtvrtek, kdy se třemi kamarády při sjíždění rozbouřené řeky vypadla z raftu u jezu Darová na Rokycansku a již se jí nepodařilo vyplavat na hladinu. Odpoledne hasiči našli tělo muže, kterého ve stejný den i s automobilem strhla rozvodněná Malše v Kaplici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rafting | Foto: msnbc.com

Utonulou dívku našel místní obyvatel na břehu u tábořiště v obci Planá, dva kilometry po proudu od jezu v Darové. "Hasičský záchranný sbor Plasy zajistil vylovení těla z řeky a přivolaný lékař vyloučil cizí zavinění. Tělo bylo podle oděvu, tetování a řetízku identifikováno jako pohřešovaná," potvrdila Českému rozhlasu mluvčí západočeské policie Jolana Číhová. Ostatky dívky byly převezeny na soudní lékařství do Plzně ke zdravotní pitvě.

Tělo pohřešovaného muže leželo mimo automobil asi kilometr od osudného mostu pod hromadou naplaveného dřeva. Podle mluvčí jihočeské policie Jany Kameníkové šlo o čtyřiapadesátiletého muže z Kaplicka. Podle svědectví přejížděl most přes rozvodněnou řeku, když se snažil dostat do práce. Za mostem vjel do proudu, který jej i s autem strhl do řeky.

Záplavy si tak tento týden vyžádaly již šest lidských životů. Ve Varvažově na Písecku zahynula jednadvacetiletá žena, když na její chatku spadl vodou podemletý strom. V Táboře a na Benešovsku selhalo při záchranných pracích srdce dvěma dobrovolným hasičům. Srdce nevydrželo ani stres, se kterým se s vodou ve sklepě potýkal penzista na Českobudějovicku.

Jiří Blažek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme