Epidemie zrychluje. Reprodukční číslo je poprvé od půlky dubna vyšší než jedna, přibylo 160 případů

Počet nových případů koronaviru v Česku dál roste. Reprodukční číslo ve středu poprvé od půlky dubna překročilo hodnotu jedna, která ukazuje na zrychlování šíření epidemie. V úterý testy v Česku odhalily 160 případů nemoci covid-19, téměř o polovinu víc než před týdnem, kdy jich bylo 112. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V minulém týdnu zemřelo šest pacientů s potvrzeným onemocněním covid-19, za neděli, pondělí a úterý nikdo | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Denní počet nově potvrzených případů byl naposledy vyšší v úterý 15. června, kdy laboratoře evidovaly 206 nově nakažených. Od té doby byl včetně úterý třikrát přes 150.

Premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý uvedl, že epidemie covidu v Česku ještě neskončila. Je proto potřeba pokračovat s očkováním a opatřeními proti nákaze, a to hlavně před mutacemi z jiných zemí. Ve středu se kvůli tomu sejde mimořádně vláda.

Počet nakažených za uplynulých sedm dní v přepočtu na 100 tisíc obyvatel stoupl na 7,2 z předchozích 6,7. Už několik dní je na tom v tomto ohledu nejhůře Praha, která má v přepočtu 21 případů.

V úterý laboratoře v Praze odhalily 54 nových případů covidu proti 30 z minulého úterý. Ve všech ostatních krajích je incidenční číslo nižší než deset. Nejlépe je na tom Královéhradecký kraj.

Od loňského začátku epidemie se koronavirus potvrdil u 1 667 287 lidí, přes 98 procent z nich se vyléčilo a 30 303 s potvrzeným onemocněním covid-19 zemřelo. Od června registrují statistiky jednotky úmrtí za den.

V minulém týdnu zemřelo šest pacientů s potvrzeným onemocněním covid-19, za neděli, pondělí a úterý nikdo. Údaje se ale při dalších aktualizacích mohou změnit. V nemocnicích je nyní s covidem 57 lidí, z toho deset ve vážném stavu.

Od začátku vakcinace v prosinci podali zdravotníci v Česku 8 119 241 dávek očkovací látky. Ukončené očkování má téměř 3,2 milionu lidí. V úterý zdravotníci očkovali 105 910 lidí, skoro o 6000 méně než před týdnem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme