Senát jedná o vlivu občanů na jejich životní prostředí

Senátoři se scházejí k dalšímu jednání horní komory parlamentu. Vrátit by se dnes měli k pozměňovacím návrhům k zákonu o posuzování vlivů na životní prostředí. Jeho cílem je zajistit širší účast veřejnosti při projednávání projektů, které zasahují do našeho životního prostředí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Navrhovaný zákon by měl zkrátit proces posuzování projetků zasahujících do životního prostředí na 14 měsíců a také by měl taxativně vyjmenovat výjimky umožňující vládě rozhodnout o projektu bez posudku. Základní problém normy pro Český rozhlas shrnula zpravodajka zákona senátorka Jitka Seitlová z ODA.

Zákonodárce čeká také příprava prvního veřejného slyšení o situaci v České televizi. Někteří senátoři ODS se podle jejich předsedy Mirka Topolánka slyšení zúčastní, protože věří, že debata se soustředí na chystanou novelu zákona o veřejnoprávním médiu. Senátní klub ODS proto navrhl doplnění seznamu hostů, kteří by před senátory měli zítra vystoupit.

Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme