Brazílie 4:1 Jižní Korea

Senát jedná o vlivu občanů na jejich životní prostředí

Senátoři se scházejí k dalšímu jednání horní komory parlamentu. Vrátit by se dnes měli k pozměňovacím návrhům k zákonu o posuzování vlivů na životní prostředí. Jeho cílem je zajistit širší účast veřejnosti při projednávání projektů, které zasahují do našeho životního prostředí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Navrhovaný zákon by měl zkrátit proces posuzování projetků zasahujících do životního prostředí na 14 měsíců a také by měl taxativně vyjmenovat výjimky umožňující vládě rozhodnout o projektu bez posudku. Základní problém normy pro Český rozhlas shrnula zpravodajka zákona senátorka Jitka Seitlová z ODA.

Zákonodárce čeká také příprava prvního veřejného slyšení o situaci v České televizi. Někteří senátoři ODS se podle jejich předsedy Mirka Topolánka slyšení zúčastní, protože věří, že debata se soustředí na chystanou novelu zákona o veřejnoprávním médiu. Senátní klub ODS proto navrhl doplnění seznamu hostů, kteří by před senátory měli zítra vystoupit.

Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme